(ВИДЕО) Нови проблеми за Меган Маркл: Нејзиниот татко за 7.500 фунти ги разоткрил сите нејзини тајни!

Членовите на нејзиното семејство никако да престанат да ја срамат Меган Маркл.Освен што нејзината полусестра малку – малку па ќе се појави со нова „плунка“ упатена кон војвотката од Сасекс, сега е откриено дека нејзиниот татко, Томас, земал пари за последното интервју во емисијата „Good Morning Britain“ (Добро утро Британијо). 

Пензионираниот мајстор за светло на филм се расприкажал за деталите од односот со својата ќерка и принцот Хари, а за тоа, според Daily Mail земал 7.500 фунти.

Томас Маркл и пред венчавката заработил 100.000 фунти договарајќи со папараците да го снимаат и да ги продадат тие фотографии, а кога била откриена неговата „игра“ се извинил и завршил во болница.

Водителот на емисијата, Пирс Морган, тврди дека парите не биле примарниот мотив на Маркл за интервјуто, туку само сакал на Британците да им ја раскаже својата страна на приказната. Наводно, добивал многу повносни понуди од америкнските телевизии, од кои некои биле и милионски, но тој сите ги одбил.

Продуцентите на емисијта за снимањето не го известиле кралското семејство бидејќи мислеле дека во тој случај Маркл нема да сака или нема да смее да гостува.

Така ниту Меган не знаела дека нејзиниот татко ќе се појави на телевизија ниту што ќе каже, а Маркл се надева дека не ја навредил или ги повредил нејзините чувства.

Така меѓу другото открил дека Хари по телефон ја побарал раката на Меган, а тој се согласил откако принцот му ветил дека никогаш нема да крене рака на неговата ќерка.Но, открил и дека Меган веќе некое време сака деца па е сигурен дека кога-тогаш ќе ги има.

Томас Маркл открил и дека никогаш не го запознал Хари, но дека тој и Меган му простиле што ги продавал фотографиите.

Познатиот новинар упати порака до радикалните феминистки

"Јас сум маж. Да на Меѓународниот ден на мажите 2018 се идентификувам со биолошкиот пол со кој сум роден", ја започна својата колумна за Дејли Меил, британскиот водител и колумнист Пирс Морган.

"Морам нешто да признаам. Не ми е лесно и долго собирав храброст за тоа. Сфаќам дека со она што планирам да го признаам ќе станам мета на исмевање. Ќе ме навредувате, злоставувате и напаѓате. Но, тоа што го рекол Винстон Черчил е чиста вистина: "Имате непријатели? Добро. Тоа значи дека сте се бореле за нешто некогаш во животот".

Како што вели, со самото признавање доволно е да се стане маченик во општеството овие дена, но тоа не е најлошиот ден. 

"Јас сум маж кој е горд што е маж и кој сака да биде мажествен. Жал ми е. Сфаќам дека тоа е ужасно да се каже и можам само најискрено да им се извинам на сите радиклани феминитски кои ќе експлодираат од бес кога ќе го прочитаат ова", напиша тој.

"Мажественоста едноставно значи да имате квалитети или изглед кои традиционално се поврзуваат со мажите. Тоа е тоа, не е ништо лошо. Но, благодарејќи на жените кои ги преземаа движењата #MeToo и #TimesUp за да ја осигураат својата омраза кон мажите, мажественоста стана нешто контроверзно и омразувано. Денес невозможно е да се биде мажествен, а да не Ве обвини некој дека сте токсично мажествен. Дури и Принцот Совршен кој ја ослободува Пепелашка од пеколот и ѝ дава среќен живот е зло кое треба да се исчисти од општеството, кое го предводуваат Кира Најтли и други ултрафеминистки во оклоп на политичките конкретности. Пепелашка чека богат човек да ја спаси. Не, спаси се сама", вели Морган.

"Една од најлошите работи кои радикалните феминистки ги прават е тоа што вршат напад на слаби мажи кои ги одработуваат нивните битки. Се пошегував на Твитер: "Среќен меѓународен ден на мажите. Бидете силни жени, уште не сме станале илегални". Поголемиот дел од луѓето реагирале онака како што очекував, со смеа. На некои тоа не им беше забавно, па ме нападнаа поради мојата "токсична мажественост". Еден маж по име Бокс Браун со верифициран профил на кој пишува дека е карикатурист за Њујорк Тајмс ми напиша: "Умри". Колку лицемерно, тој мал кловн ме нападна поради агресивна мажественост, но такашто ми вели дека сака да сум мртов", додаде Морган.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tan bb

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Пирс исто така наведе дека жените како Ким Кардашијан и Емили Ратајковски заработуваат такашто се соблекуваат голи, а всушност само го продаваат своето тело.

ВИДЕО: Доналд и Меланија Трамп ја добија божикната елка

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија ја добија официјалната божикна елка за Белата куќа.

Претседателот и првата дама на Соединетите Американски Држави добија елка висока шест метри, која беше одгледана во фармата на Лери Смит во Њуленд, Северна Каролина.

Додека коњите ја влечеа запрежната кола во која беше елката, се слушаше празничната песна O Christmas Tree.

Парис Хилтон и Крис Зилка раскинаа

Иако долго време се шпекулираше дека врската на Парис Хилтон (37) и актерот Крис Зилка (33) е во криза, сега нивен пријател го потврди тоа. Тие беа свршени речиси една година, но повеќе не се заедно, пишува TMZ.

„Раскинаа пред неколку недели. Врската се одвиваше многу брзо, и Парис сфати дека тоа не ѝ одговара“, изјави нивниот пријател.

Јавноста првпат дозна за нивната врска минатата година, а за Нова година Крис ѝ понуди брак на Парис. На нејзината рака светеше прстен во вредност од два милиона американски долари.

Иако никој од нив не коментираше за прекинот, Парис го навестува тоа.

„Она што ја правеше силна беше тоа што, и покрај милион работи што ја повредуваа, таа не зборуваше за ништо, освен за среќа – напиша трендсетерката на социјалните мрежи.

„Верувам дека сè се случува со причина. Луѓето се менуваат, па мора да научите да ги пуштите. Работите се влошуваат за да ги цените кога се добри. Вие верувате во лаги, така што можеби сте научиле да си верувате само себеси. Понекогаш добри работи се распаѓаат за да можат подобро да се спојат“, Парис ја цитираше Мерилин Монро.

Популарно