ФОТО: Ужасна глетка на плажа во Црна Гора

Туристите неколку пати досега се жалеле како некои гости со пешкири и чадори за сонце заземаат дел од плажата, а последен таков пример има на Баошиќ, Бока Которска.

Имено, гостите ставиле пешкири на плажите и не ги поместуваат со денови.

Дури и ставиле камења и бетоснки придржувачи врз чадорите, за да не ги дувне ветерот.

Некои од нив започнуваат физичка пресметка доколку некој се обиде да им го земе местото.

За викенд заработувава 3 - 4.000 евра

- За почетокот се беше во ред, тој бараше да го врзувам, да го камшикувам и да го газам со моите високи потпетици. Тоа го правев затоа што тој политичар сакаше домино дами и од мене го направи тоа, раскажува таа.

Елитна проститутка од Белград која за викенд заработувала до 4 .илјади евра, тврди дека еден министер шмркал кокаин од нејзиниот гол задник.

„Министерот шмркаше кокаин од мојот гол задник“, стои на насловната страница на српски „Телеграф“ за кој 27.годишната елитна проститутка од Белград открила „експлозивни“ детали кои ја шокираа српската јавност.

- За викенд заработував од 3 до 4 илјади евра. Сигурно ви звучи невозможно, но верувајте ми дека беше така. Секако, не е така секогаш, ниту пак беше така на почетокот, но кога ќе бидете во шема со државниот врв, министри и политичари, тогаш се ви е јасно. Тие се подготвени да платат ненормални бројки, но исто така бараат и ненормални работи за возврат, открила анонимната ескорт девојка за српски „Телеграф“.

Таа открила дека со еден српски министер патувала низ Европа:

- Ми се гади сега кога ќе помислам што ми правеше, а морав да му се смеам и да глумам дека уживам. Тој човек бараше да се соблечам гола и од моето тело да шмрка кокаин. Потоа, ќе земеше шише вино и ме прскаше насекаде. Најмногу ми истураше вино во уши, а потоа ме лижеше. Одвратно ми е додека зборувам, а замислете како ми беше кога ќе легнев со него.

Меѓутоа, нејзиното најлошо искуство е исто така со политичар, а таа се уште била негова робинка. Открива дека ѝ направил лузни кои ќе ги носи цел живот и поради него нема да може да има деца дури и кога ќе ја напушти проституцијата. Таа со него најчесто практикувала садо-мазо игри.„На почетокот се беше во ред, тој бараше да го врзувам, да го камшикувам и да го газам со моите високи потпетици. Тоа го правев затоа што тој политичар сакаше домино дами и од мене го направи тоа“, открива таа и додава дека тој ѝ рекол дека сака да биде во подредена положба со неа, затоа што во реалноста е многу моќен.

- Ми даваше многу пари, станав негов личен роб. Кога ќе ме побараа други клиенти, тој ќе му се јавеше на мојот макро и му плаќаше двојно и тројно повеќе. Секако, важни се парите. Еднаш буквално ме изнајми за еден месец и ми правеше најразлични гадости. Ми беше мака од него, но сакав да го искористам затоа што се заљуби во мене. Преку него сакав и да излезам од овој пекол на проституција, во него го видов спасот, раскажува таа.

Ципрас: Луѓето од Северна Македонија ќе ги нарекувам по името на главниот град!

Коментирајќи го преспанскиот договор, Ципрас подвлече дека била отворена добра можност да се реши спорот по 30 години, и дека неговите претходници би го направиле истото да имале слични околности, додавајќи дека одредбите од договорот го постигнале најдобриот можен исход за Грција.

„Луѓето во Македонија ги нарекуваме со името на нивниот главен град „скопјани“, рече грчкиот премиер, нагласувајќи дека неговата влада ја споведува националната линија која постоела од 2004 година.

ВИДЕО: 44 вработени го прославија oткaзoт со трубачи и музика

Вчера во фабриката „Шпик– Иверица од Ивањица, 44 работници со решенијата и работната книшка во раце, испратени со музика и трубачи после 40 години работен стаж, ја напуштија фабриката.

Повеќе работници во фабриката работеле три или четири децении од својот живот.

Некои се тука од почетокот на основањето на фабриката, но повеќето од нив добија отказ, иако веруваа дека фабриката и понатаму можеше нормално да работи, но за жал не беше така.

Миленко Главиниќ еден од најстарите работници во фабриката рече за агенцијата РИНА, дека во Шпик работел повеќе од 40 години, а пред вработувањето тука бил како ученик.

Овде го поминав целиот мој живот. Денеска решивме овде да се поздравиме како луѓе, затоа што секогаш бевме тука за дружење и така ќе продолжиме после затворањето на оваа фабрика, рече Главиниќ, додавајќи дека колегите со кои што работел се многу вредни, добри и многу лесно ќе најдат нова работа.

Јас мислам дека тој што сака да работи секаде ќе најде работа. Повеќето од отпуштените работници веќе имаат нова работа, изјави Главиниќ.

Тој додаде дека и после се што им се случи на вработените, тие не се нервозни и лути на сопственикот и дека ќе останат коректни со него.

Тоа е негова одлука. Ни ги исплати заостанатите плати по нормален закон и испадна фер спрема сите нас. Затоа и одиме со музика, рече Галвиниќ.

Општина Ивањица се наоѓа во Југозападна Србија. По површина е една од најголемите општини во Србија со површина од 1.090 км, а интересно е дека повеќе од половината од општината се наоѓа под шума.

Општината има 18 месни заедници, а најголема по површина е Остатија (112 km2), а додека по број на жители е најголема Ивањица.

Популарно