ФОТО: Хејли Болдвин по пижами заминала на состанок со Џастин

За состанок со својот иден сопруг, Џастин Бибер, Хејли Болдвин одлучила да облече пижами.

Манекенката последните неколку дена ги поминала работно во Токио, а своето патување детално го забележала на Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TOKYO🇯🇵 I adore this city

A post shared by Hailey Baldwin (@haileybaldwin) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

can I build one of these rooms in my house please?

A post shared by Hailey Baldwin (@haileybaldwin) on

После 12 часа лет, Хејли веднаш се упатила на состанок со својот иден сопруг и тоа во пругасто зелено-црни пижами, бидејќи очигледно била преуморна за да облече било што друго.

Нормално, сепак тука се работи за моден израз, бидејќи Хејли и овој аутфит го надополнила со модни детали, точно како и секој претходен.

Од накит, Хејли носела златно ланче и мали златни обетки, а ташната и патиките ѝ биле во црна боја, како пругите од пижамите.

Дали и виде после толку долг лет, само за да го видите вашиот сакан би излегле во ваква модна комбинација?

Не е задоволна од големината - набрзо оди под нож за силикони!

Луна Ѓогани призна во разговор со Наташа – Москва и Немања Тошиќ, дека по напуштањето на „Задруга 2“ оди на под нож кај пластичен хирург за зголемување на градите!

„Ми недостасуваат поголеми гради, кога носам костим за капење или кошула, да изгледам убаво, а не да сум рамна како даска! Ќе ставам силикони и ќе имам убави гради “ – најави Луна.

Москва и сугерираше само да не претерува, а Ѓогани се согласила со неа.

„Да, ќе ги направам тројка. Не сакам да ми бидат премногу големи, оние подигнати со големи брадавици, кои се познаваат преку облеката. Не е убаво кога носат кошули и маички без градник и брадавиците на девојките им се наѕираат. Твоите се убави. Ми се допаѓаат и градите на Александра Суботиќ, бидејќи тие дејлуваат природно и меко, имаат убав пад, а не како на Станија и на некои други овде, кренати нагоре и тврди“ – рече Луна.

„Ти си висока и тенка, имаш вита линија и  со силиконите ќе бидеш топ риба“ – ја поддржа поранешната снаа на Туѓман.

Сепак, Мики Ѓуричиќ рече дека Луна е висока и на нејзината градба не одат големи гради, и дека ништо не треба да прави, но Луна очигледно донела цврста одлука.

Да потсетиме, Луна уште во  „Задруга 1“ изјави дека размислува за намалување на носот, но дека се откажала бидејќи сметала дека повеќе нема да биде таа. Сепак, за силиконските гради се предомислила.

ВИДЕО: Лејди Гага: "Со години се борев откако бев сексуално злоставувана"

На настанот "Women in Hollywood" во организација на магазинот ELLE, посебна награда врачи Џенифер Лопез на својата колешка Лејди Гага. Од неодамна и глумица во успешниот мјузикл "A Star Is Born", Гага дошла на сцената во предимензионирано одело, се заблагодари и го започна емотивниот говор кој предизвика солзи.

"Пробав неколку вечерни тоалети за вечерва, но не сакав да ја поттикнам тезата дека жените се овде само за да бидат убави и меѓусебно да се натпреваруваат, на големо задоволство на јавноста. Поради тоа се одлучив за одело. Како жртва на сексуално насилство од маж од оваа индустрија, како жена која сè уште не е доволно храбра да го каже неговото име, како жена која живее со хронична болка и како жена на која мажите ѝ кажувале што требало да прави, денес одлучив да ја преземам моќта во свои раце. Денес носам панталони", рекла на почетокот. 

Зборуваше за тоа како преживеала сексуално насилство кога имала само 19 години и дека потребни ѝ биле долги години за да се помири со тоа и конечно да проговори.

"Засекогаш се променив после тоа. На никој не кажав, ниту ни самата не сакав да си го признаам. Чувствував срам, го чувствувам и денес додека стојам пред вас. Се срамам поради тоа што го доживеав. Сè уште има денови кога мислам дека јас сум виновна. Откако на моќните луѓе во оваа индустрија им кажав што ми се случи, никој не сакаше да ми помогне. Никој не ми понуди рака, никој не ме упати на местото каде ќе се грижам за моето ментално здравје. Тие ме повлекоа бидејќи сакаа да ја задржат својата моќ, а потоа се повлеков и јас - сè додека не започнав да чувствувам физичка болка", рекла пејачката.

"Многумина сметаа дека тоа е измислено. Но, јас ќе Ви кажам што е тоа. Синдром кој се состои од болка предизвикана од стрес. Депресија, потешкотии, пореметување во исхраната, трауми - тоа се само некои пример од она што може да доведе до торнадо од болки. Мораме заедно да работиме за да им помогнеме на оние на кои им е потребна помош. Имам среќа бидејќи денес имам каде да одам, но многумина ги немаат тие можности. Не можам да му платам на некој да им помогне и тоа е проблем кој мора да се реши. Тоа за мене значи да се биде жена во Холивуд - да се има платформа преку која можеш да ги промениш работите", рекла Гага, која присуствуваше заедно со вереникот Кристијан Карино.

ФОТО: Бела Хадид и Д Викенд повеќе не кријат колку се заљубени

Парот во изминатите неколку месеци, своето обновување на врската го држел подалеку од очите на јавноста, но сè се променило на нејзиниот роденден.

Со месеци се зборуваше дека се смириле, а сè започнало кога на филмскиот фестивал во Кан се фотографирани како се бакнуваат, но двајцата одбивале да зборуваат за својата врска во јавноста, сè до пред неколку дена.

Тогаш Д Викенд на Инстаграм ѝ го честитал на Бела 22-от роденден со низа романтични заеднички фотографии, а потоа и славеничката објавила галерија со фотографии од прославата на роденденот, на која тие се прегрнуваат и бакнуваат.

„Никогаш не сум почувствувала толкава љубов и среќа, како на прославата на својот 22-ри роденден. Ова ми беше најдобриот ден во животот. Не можам да верувам дека сум толку среќна“, напишала Бела под фотографијата и му се заблагодарила на своето семејство, на пријателите и на своето момче за роденденските изненадувања.

Затоа и фотографијата на која таа и Д Викенд заљубено гледаат еден во друг, ја објавила со краток опис „дом“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Home

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Изгледа дека нивното време конечно дојде и дека после раскинувањето на двегодишната врска, во декември, 2016-та година и неговата врска со Селена Гомез, Бела и Д Викенд сфатиле дека не можат да живеат еден без друг. 

Популарно