Бредли Купер успеа да го направи она што никој досега не го направил

Целиот свет нетрпеливо го исчекуваше филмот "A Star Is Born" во кој за прв пат ја гледаме пејачката Лејди Гага во главна филмска улога.

Поп пејачката се најде рамо до рамо со холивудскиот глумец Бредли Купер, кој покрај тоа што глумеше во филмот се потпишува и како режисер. 

Токму тој успеа да го извлече најдоброто од Лејди Гага, она што никој досега не успеал да го направи, а тоа е природниот изглед на Гага.

Гага во едно интервју откри дека Бред ѝ забранил на сет да се крие зад своите маски и екстравагантни облеки, а на едно снимање ѝ дал влажни марамчиња за да ја отстрани шминката.

"Поради тоа успеав да го постигнам невозможното, бидејќи кога девојката која ја глумам вели дека се чувствува грдо, тоа беше реално. Ужасно сум несигурна. Тој е заслужен за тоа што филмот е таков каков што е. Тој е неверојатен визионер и уметник. Успеа да го направи она што никој претходно не го направи - се чувствував пријатно без шминка и со природна боја на коса", откри пејачката.

ВИДЕО: Ријана се опи среде емисија

Ријана се однесувала целосно опуштено што ги воодушевило сите кои ја следеле таа емисија. Ријана (31) учествуваше во популарниот предизвик „Day Drinking“, со американскиот водител Сет Мејерс (45), а по неколку часа оваа поп ѕвезда толку многу се опуштила што видеото станало вирално.

Судејќи по коментарите Ријана “повторно покажала дека е сериозен цар“, а бројот на прегледи неконтролирано расте од минута во минута.

Многумина забележале дека кога Ријана се опуштила тогаш во нејзините зборови сè повеќе се чувствувал нагласокот од Барбадос, а едно нејзино признание ја шокираше Америка.

Се разботи за тоа што Ријана не изгледала ниту една епизода од серијата „Игра на тронови. „Не, никогаш. Ниту една епизода!“ - изјавила Ријана.

ФОТО: Мелита се пофали со својата преубава ќерка!

- Барбара, мојата убавина која магепсува. Дадар врвно професионално ја подготви за настап пред камерите, со мејкап прилагоден за годините. Благодарам драг мој Дадар, бест си, напиша Мелита на објавата на фотографиите од својата ќерка на Инстаграм.

На ова Дадар реплицираше:
- Поубаво девојче не сум шминкал во животот мој а сум нашминкал многу ❤️🌸😍Звездата е родена

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ♍️ (@barbara_rakicevic) on

ВИДЕО: Малиша ѝ парира на Анастасија Ражнатовиќ

Балканската публика допрва ќе слушне за нашата Малиша од Скопје.

Таа сними песна на српски јазик и потпиша договор за соработка со продкцуската куќа “IDJTUNES” (АЈДИЏЕЈ). Песната носи наслов “Теби се предајем” која е во денс и модерен ритам.

Инаку Малиша е нејзино уметничко име, за тие што можеби не ја познаа, Малиша е Елеонора, ќерката и ученичка на покојната кралица на ромската музика – Есма Реџепова.

Ова е нејзината прва песна и видеоспот.

Популарно