Видео:Ибро Лабунски „му се пушти на жирито“

Вчерашната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ беше интензивна како ниедна досега.

Имено, оваа сабота гледачите на овој музички натпревар ќе имаат прилика да го видат Ѓорѓе Давид како вика на таткото на нашиот кандидат Адам Лабунски, односно фолк пејачот Ибро Лабунски, бидејќи го изнервира со одлуката синот да ја смени песната која му ја одредил менторот да ја пее и месеци наназад ја подготвувал.

-Дечко, полека, застани малку! – му кажа тој на музичарот.

-Ма, каков бре дечко?! Прво,јас не сум дечко. Ти си за мене дечко, бре! – продолжи со висок тон да му се обраќа Ѓорѓе.

Настапот на Адам е од 23 минута...

Внимавјте како го користите мобилниот телефон!

Јулија Висотскаја (14) доживеала струен удар, а потоа се удавила во домот во Чебоксариј во Русија, кога во кадата и паднал телефонот што бил на полнач.

Нејзините родители веднаш викнале итна помош, но било предоцна. Медицинските работници можеле само да прогласат смрт на самото место.

Се работи за трет ваков случај за година дена во Русија, и покрај повторувањето на предупредувањата.

Официјалнтие лица рекоа дека користењето на мобилни телефони за време на бањање, посебно кога апаратот е вклучен во струја, претставува руски рулет.

Да потсетиме, во декември Ирина Рибникова (15), мајстор за боречки вештини, почина додека го користела својот ајфон кој се полнел, додека била во када.

Ксенија П. стара 12 години слушала музика додека телефонот и бил вклучен на полнач. Нејзината мајка ја затекнала мртва во када, а главата и била под вода.

ФОТО: Вака изгледала Неда Украден кога имала 28 години

Пејачката Неда Украден во август наполни 69 години, но сеуште изгледа атрактивно и е многу барана пејачка , а освен кариерата многу се зборува за нејзиниот физички изглед.

Многумина се сложија дека таа изгледа достса помлада од тоа што е , и ѝ завидууваат на совршената фигура, велејќи дека Неда веќе со години изгледа исто, но сите забораваат дека некогаш беше сосема поинаква.

Пејачката на Инстаграм сподели дотографија стара речиси 4 децении и ги потсети сите како изгледала на 28 години.

„Без филтери, фотошоп, без силикони, лажни трепки, надградба на коса или вештачки образи! Тоа е се“ напишала пејачката.

Популарно