ФОТО: Џеј Ло во минијатурно бикини на плажа

Џенифер Лопез неодамна беше на одмор на Бахами со својот вереник Алекс Родригез, а идната невеста покажа дека е посреќна од било кога.

Алекс неодамна, 6-годишни постарата вереница ја запроси и ѝ даде огромен дијамантски прстен, а потоа го продолжија егзотичното патување.

Двајцата уживаа во убавото време, а Лопез ја покажа својата одлична фигура во дводелен костим за капење, додека Родригез уживаше на лежалка.

Поп ѕвездата покажа дека е грижлива жена и својот вереник го мачкаше со масло за сончање за да не изгори.

Погледнете:

ФОТО: Откри која желба ѝ се исполнила

Фолк-пејачката Џесика Палашоска одмора во Тајланд. Таа постојно споделува фотографии од одморот таму, од плажите и хотелите каде што ужива, а се пофали и дека ѝ се исполнила една од најголемите желби во животот – да плива со слонови.

„На среќата ѝ нема крај, ми се оствари желбата да се бањам заедно со слончина. Кога сте во Пукет ова е дефинитивно моја препорака за must do. Искуството не можам да ви го oпишам, едноставно ме остави без зборови. Колку се само прекрасни и мили“, напиша пејачката.

Погледнете ги фотографиите од нејзиниот одмор, кои ги објави на Инстаграм: 

Популарно