ФОТО: Кили стана дедо

Ќерката на македонскиот актер Кирил поп Христов, Јоана, се породи и на свет го донесе момчето  Аниш Круз Родригез Деан.

Овие радосни вести на социјалните мрежи ги сподели Нина Деан која напиша:

„Добредојде на светот, Аниш Круз Родригез Деан. Те сакам сестро“ напиша Нина на социјалните мрежи.

Сопругот на Јоана исто така бјави фотографии од среќната мајка и бебето.

ФОТО: Мелита се пофали со својата преубава ќерка!

- Барбара, мојата убавина која магепсува. Дадар врвно професионално ја подготви за настап пред камерите, со мејкап прилагоден за годините. Благодарам драг мој Дадар, бест си, напиша Мелита на објавата на фотографиите од својата ќерка на Инстаграм.

На ова Дадар реплицираше:
- Поубаво девојче не сум шминкал во животот мој а сум нашминкал многу ❤️🌸😍Звездата е родена

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ♍️ (@barbara_rakicevic) on

ВИДЕО: Малиша ѝ парира на Анастасија Ражнатовиќ

Балканската публика допрва ќе слушне за нашата Малиша од Скопје.

Таа сними песна на српски јазик и потпиша договор за соработка со продкцуската куќа “IDJTUNES” (АЈДИЏЕЈ). Песната носи наслов “Теби се предајем” која е во денс и модерен ритам.

Инаку Малиша е нејзино уметничко име, за тие што можеби не ја познаа, Малиша е Елеонора, ќерката и ученичка на покојната кралица на ромската музика – Есма Реџепова.

Ова е нејзината прва песна и видеоспот.

ФОТО: Актерот се сончаше на плажа

Дали мажите имаат исти проблеми како и жените пред отворање на летната сезона и дали размислуваат како ќе изгледат во костими за капење? Да, но нема потреба за тоа.

Веќе долго време жените воздивнуваат по мажи како Дени Дајер, Крис Прат и Еден Хазард. Сите тие имаат нешто заедничко - „тело на тато“.

Телото тато е како што претпоставувате, тело на маж кој е алеку од тело со вајани мускули. Тоа е тело на маж кој сака да јаде и пие, и нема проблем со тоа да му се глда на стомакот.

-Четири од пет испитани мажи и жени велат дека ваквото тело е знак на маж кому му е пријатно во сопствената кожа и дека е самоуврен. Дури 61 осто од жените сметаат дека мажите со вакво тело се попривлечни - соопштуваат од „Планет Фитнес“.

Што мислите вие, какво тело повеќе и се допаѓа?

Популарно