ВИДЕО: Доста и беше манекенство - Марјана Станојковска запеа!

Облечена во провокативен фустан, со микрофонот во рака, Марјана пред многубројните гости го испеа добро познатиот хит на Северина - „Ја само пјевам“.

Погледнете како изгледа тоа:

Param pam pam,param pam pam🎼🎤😘 #jasamopjevam #janemamrazlogdasezivciram 🎊🎉🍾#marjanastanojkovska Fala ti Zare 😘

A video posted by Marjana Stanojkovska (@marjanastanojkovska) on

(ФОТО) Страшна глетка на лицето на таткото на Кајли и Кендал кој стана жена – носот уште да падне!

Кејтлин Џенер шокираше многумина кога на Инстаграм објави фотографија на која се гледа дека има голема изгореница на носот.

Она што е евидентно е дека таа морала да отстрани еден дел од кожата поради здравствени причини.

-Имав оштетување на ностот и морав да отстранам парче кожа. Секогаш користете заштита од сонце, вели Кејтлин Џенер.

Меѓутоа, таа се плажи да не го изгуби носот и превзема драстични мерки за да провери како тоа ќе се одрази на здравјето, но и на естетиката на нејзиното лице.

 

Hair looking great thanks to @rosy_bliss. Nose is not, but healing well!

A post shared by Caitlyn Jenner (@caitlynjenner) on

Инаку, пред неколку години, олимпиецот Брус Џенер го промени полот и името, стана жена по име Кејтлин Џенер.

СЕЛФИ: Катарина Ивановска потпоплно гола

Најуспешната македонска манекенка, Катарина Ивановска, се сликала гола во огледалото, па фотографијата ја сподели на својот инстаграм-профил.

„Девојката од огледалото“, напишала Катарина на фотографијата, а до неа куп коментари од нејзините следбеници.

Катарина, по породувањето и паузата, конечно месецов се врати на работата и ја снима првата фотосесија во Грција.

ФОТО: Скопјанката Вики од „Големиот брат“се појави пред камери и тоа кај Лила на гости!

Поминаа девет години откако близначките Вики и Кики Ралеви учествуваа во третата сезона од реалното шоу „Големиот Брат“ во Србија.

Тогаш, Македонија за првпат имаше свои претставници во таа верзија на шоуто, а Вики беше една од највпечатливите, особено поради врската со 13 години постариот Карло Загорац.

Оттогаш летна речиси една деценија, за Кики се пишуваше дека се омажи, а пак Вики тогаш за брзо време ја заврши таа медиумски напумпана љубовна врска и како да целосно се повчече од медиумите и социјалните мрежи.

Но, сега  повторно доби желба да се појави пред камери и тоа кај Лила во „Се или нешто“ како поддршка во публика на својата пријателка Назли.

Емисијата сама по себе беше доста интересна, како поради Вики, така и поради убавата Назли која по потекло е Турчинка, но уште како мала со родителите се преселиле во Скопје.

Згора на тоа заедно со нив носеа и кученце. Што се однесува на Вики, се уште е она истата темпераментна и енергична девојка, која дури и од публиката беше во фокусот на камерите. Неколкупати и помогна на својата пријателка, која играше многу храбро, но си замина само со осум илјади денари.

Популарно