Фото: Дали е таа најатрактивната полицајка

Нејзиното име е Стефани Стојчевска е една од најатрактивните  полицајки во нашата земја.

Стефани, како што објави „Слободен печат“, веќе неколку години е полициски службеник и се грижи за безбедноста на сите нас. На социјалните мрежи често објавува своите провoктивни фотографии.

Погледнете:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👮🏼‍♀️

A post shared by Stefani Stojcevska (@stefanistojcevska) on

Нови детали за состојбата на Ѓорѓе Давид, заразен со коронавирус

Пријател на музичарот Ѓорѓе Давид кој е заразен со коронавирус, вели дека тој сега се чувствува одлично и дека времето на клиника го поминува најчесто одморајќи, што и тој самиот потврдил.

„Засега Давид се држи добро, времето на клиника го поминува така што се одмора и почитува се што лекарите го советуваат. Денеска му беше направена рендгенска снимка и констатирано беше дека воспалението на белите дробови се уште е присутно, но дека сенката на снимката драстично се менува. Тој се чувствува доста добро и сега му е полесно кога снимката тоа го покажа“, рекол пријателот на познатиот музичар, а потоа и тој самиот истото го потврдил:

„Сето тоа е точно. Тоа се добри вести и сега само сакам мир“, рекол Ѓорше Давид.

Овие хороскопски знаци се со најсилна и непогрешлива интуиција

Интуицијата е емоција која е силно поврзана со астрологијата и спиритуалноста. Некои знаци се поинтиутивни од другите и тоа е сосема нормално. Овие хороскопски знаци може да ги прочитаат другите буквално како книга! Ова се 4-те знаци со најсилна интуиција и најразвиено шесто сетило:

Шкорпија

Моќната Шкорпија има темна сензибилност и може да види низ темнината и кога другите нема да го направат тоа. Родените во овој знак имаат способност да „ги скенираат“ другите луѓе и да го откријат нивниот карактер само со еден поглед. Нивната инутиција е толку силна така што тие можат да скенираат и одредена ситуација и да сфатат што значи, многу пред другите.

Рак

Раковите ги чувствуваат сите работи многу длабоко. Иако не се свесни секогаш што точно да направат, чувствуваат кога нешто не е во ред. Тие се управувани од месечината и таа има огромно влијание на нив. Кога сте пријатели или во врска со еден Рак, тие секогаш знаат како се чувствувате и веројатно сте забележале како често ви даваат поддршка и кога нема да го побарате тоа од нив.

Стрелец

Стрелецот исто така е надарен со вродено шесто сетило, а единствено прашање е дали е подготвен да работи на себе. Интуицијата ги предупредува Стрелците не само за опасноста, туку и за можностите што можат да ги користат, но честопати имаат потешкотии да ги толкуваат овие сигнали.

Риби

Кога сите нешта се во хаос, Рибите се тие кои ќе останат смирени бидејќи нивната интуиција им покажува дека работите сепак ќе успеат. Тие се големи мистични сонувачи кои се многу поврзани со своите внатрешни чувства. Нивното мото е „чувствувам – значи постојам“. Родените во овој знак воглавно се раководат со своето внтрешно чувство и ретко кога грешат.

(ВИДЕО) Карди Би: „На познатите им се плаќа да зборуваат дека имаат коронавирус“

Познатата американска раперка Карди Би вели дека на познатите лица им се плаќа да зборуваат по социјалните мрежи дека се заразени со опасниот вирус, коронавирус. Ваквите теории на заговор ги почна токму таа, откако објави видео во кое со пријателите го сподели своето мислење.

„Замислете јас да имам коронавирус. Како би знаела дека сум заразена? Велат дека сувата кашлица е симптом, па ако некој се закашла, ќе помислам дека е заразен. Сепак, многу кошаркари велат дека се позитивни на коронавирусот, иако немале никакви симптоми. Како тие знаеле дека треба да се тестираат? Мислам дека на познатите лица им се плаќа за да лажат. Сакам и јас некој да ми плати и на мене“, вели во видеото Карди.

На ваквите теории на заговор се огласи и познатиот британски глумец Идрис Елба, кој неодамна преку социјалните мрежи објави дека е заразен со коронавирус. Сега преку видео ги негираше теориите на заговор кој почнаа да ги шири Карди, за тоа дека му било платено за да лаже дека е заразен од коронавирус.

„Идејата на некој како мене му биде платено да лаже дека е заразен од коронавирус е апсурдна. Тоа е толкава глупост и лага, а луѓето ја пренесуваат како да е вистинита. Не ја гледам тука логиката“, изјавил Елба, кој остана во изолација заедно со неговата сопруга Сабрина, која додаде дека се чувствува како да е заробена.

Сабрина одби да се изолира и остана со својот сопруг. Потоа откри дека и таа е позитивна на вирусот. Самиот Идрис во видеото објасни дека и тој бил зачуден кога дознал дека има коронавирус, затоа што немал никакви симптоми.

„Интересна, но и загрижувачка е идејата дека луѓето можеби се заразени од коронавирус, но не ги чувствуваат симптомите“, изјави Елба.

Претходно тој и неговата сопруга се обратија преку социјалните мрежи и кажааа дека веднаш се повлекле во самоизолација кога дознал дека е заболен од коронавирус. Сега вели дека се чувствува добро, дека се дистанцира од луѓето и често мие раце. Тој порача луѓето да бидат внимателни и да останат дома.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TSR STAFF: Christina C! @cdelafresh ___ There are a lot of theories about the coronavirus circulating on the Internet and social media right now but #IdrisElba had to hop on IG Live to address one that he felt was directed at him. ___ Following he and his wife Sabrina Elba’s positive diagnoses for the coronavirus, Idris decided to fire back at claims that celebrities are being paid to lie about having the virus. ___ “This idea that someone like myself is gonna be paid to say ‘I’ve got coronavirus,’ that’s like absolute bulls**t,” Idris said. “Such stupidness and people wanna spread that as if it’s like news. That’s stupid...That’s the quickest way to get people sick.” ___ Idris also took the time to address what he called “test shaming,” saying he believed that all people should-click the link in our bio to read more.

A post shared by The Shade Room (@theshaderoom) on

Популарно