ГИ ЗАМОЛЧЕ „ЗЛОБНИТЕ“ ЈАЗИЦИ: Каролина се огласи за наводната тужба против Град Скопје

Пејачката преку објава на Фејсбук јасно го искажа својот став.

Град Скопје денеска соопшти дека ќе ја откаже новогодишната прослава која требаше да се одржи на плоштадот „Македонија“, со цел парите наменети за нејзината организација да бидат донирани во социјални цели.

Главна ѕвезда на новогодишната прослава на плоштадот „Македонија“ требаше да биде нашата позната пејачка Каролина Гочева која со реакција на својот официјален фејсбук профил, замолче многу злобници кои шпекулираа дека таа е револтирана поради одлуката на градот и дека наводно има намера да поднесе тужба.

Во објавата на Фејсбук, Каролина категорично тврди дека нема никаква намера да го тужи Град Скопје поради откажувањето на прославата и потенцира дека ја поддржува идејата парите да бидат пренаменети за некој на кој тоа му е потребно.

Во однос на одлуката на Град Скопје попладнево со соопштение се огласи и „Авалон продукција“ во кое беше истакнато дека доколку сите инволвирани во проектот сметаат дека не треба да бидат обесштетени, продукцијата нема намера да го тужи Град Скопје, но дека целиот случај ќе остане запаметен како историски преседан и аматеризам и тотално понижување на тоа што значи македонски артист и тоа што значи професионалност.

Саша Поповиќ останува без Гранд: Еве кој доаѓа на негово место!

Александар Саша Поповиќ долги години е директор на најголемата продукција на Балканот, Гранд. Еден ден тоа ќе мора да се промени.

Најмалиот син на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ сака да биде на чело на Гранд. Тој веќе почна да волонтира во познатата продуцентска куќа, а еден ден сака да ја преземе.

Виктор моментално студира на приватен факултет за бизнис и менаџмент, а покрај тоа го учи занаетот од Саша Поповиќ.

Виктор не сакаше да студира во странство како неговите браќа, остана во Белград, а веќе почна да го учи семеејниот бизнис. Брена и Боба одлучија да му дадат поддршка. И на нив им одговара некој од семејството да ја преземе продукцијата и телевизијата, а мислат дека Виктор е доволно способен, изјави извор за Курир.

Виктор ја потврди oва информација.

Требаше да запишам студии во Виена, но кога поразговарав со моите родители одлучив да студирам во Србија и да работам некоја работа. Започнав во Гранд, помагам кога треба. Сакам еден ден да бидам на чело на фирмата, вели Виктор.

ФОТО: Македонската преставничка на Евровизија не нарече ФИРОМ!

Како да не беа доволни нападите од некои медиуми на адреса на македонската преставничка на Евровозија и кон нејзиното семејство, па таа во еден Твит нашата држава ја ослови со времената референца, „FYROM“.

ВИДЕО: Охриѓанецот Ристе повторно ја полуде публиката на „Ѕвездите на Гранд“

Охриѓанецот Ристе Ристески (21)  вчеравечер директно влезе во следниот круг од натпреварот, откако со своето пеење допре до буквално секој член од жирито на музичкото шоу „Ѕездите на Гранд“. Па така гласовите се редеа едно по друго уште додека тој ја пееше првата строфа од песната „Од милијун жена“ на Тони Цетински.

Само Аца Лукас ја држеше неизвесноста до самиот крај, па не се знаеше дали Ристе продолжува без бараж понатаму, но Лукас на крајот го притисна копчето со реден број два.

Креативна споредба помеѓу Ристе и другиот натпреварувач направи пејачката Марија Шерифовиќ, која рече за Никола изгледал како комарец кој дошол да скока на сцената, па дошол бумбарот и го изел, мислејќи на Ристе.

Овој комплимент беше добредојден за нашиот натпреварувач кој со песната „Срце ни је камен“ од Тоше Проески, уште повеќе дигна енергија во салата.

Повеќето членови од жирито нагласија дека и пред да почне да пее би му дале глас, до толку имаат довреба во него. 

Оние кои вчера беа пред малите екрани сигурно се ежеа во минутите кога Ристе пееше, а за останатите во продолжение еве видео од емисијата.

Слушнете го Ристе Ристевски како пее од следнава минутажа 3:20.

Популарно