ВИДЕО: Одмор од соништата за секој маж за само 500 евра !!!

Туристичка агенција ветува дека сите оние кои ќе одат со нив на колумбискиот остров покрај градот Картагена, три дена ќе можат да уживаат во обилни количини на дрога, бесплатен алкохол и неограничен секс со проститутки. 

"Good Girls Company" вели дека нивните клиенти, речиси сите мажи, за време на одморот на колумбискиот остров ќе живеат живот "за кој секогаш сонувале" и дека ќе можат дискретно да ги исполнат сите свои најлуди фантазии. 

"60 проститутки ќе се грижат за потребите на 30 клиенти. Две девојки ќе им бидат на располагање на клиентите 24 часа на ден. Цената на патувањето вклучува појадок, ручек и вчера", рекле од компанијата. Првиот ден од патувањето компанијата за гостите ќе приреди сексуалана терапија во која секој од нив ќе може да учествува, додека вториот ден секој од гостите ќе мине 30 минути со 16 девојки од еднаш. 

Третиот и четвртиот ден ќе биде нешто помирно. Во текот на тие денови гостите ќе мора да се задоволат со забави на јахта која прима 100 гости. 

Во случај ова да не е доволно, компанијата нуди можност за доплата за еротска масажа и групен секс. За оние кои не сакаат целото патување да го минат во соба, компанијата овозможила јавање на коњи и голф. 

За да не остане само на зборови, постои видео на кое може да се види овој колумбискиот остров. 

Во едно од видеата може да се види како непознат маж доаѓа во вилата пред која го чекаат провокативно облечени девојки. Цените на аранжманот се движат од 500, па до 1.500 евра.

iPhone Xs пристигна во Македонија!

Одлични вести! Сите заинтересирани може да ги најдат новите смартфони на Apple по одлични цени во Ledikom.mk!

Како што веќе знаете, Apple претстави три нови iPhone уреди, меѓу кои беше следбеникот на iPhone X, Xs, и неговата поголема верзија, Xs Max. iPhone Xs Max доаѓа со голем, 6.5 инчен дисплеј - всушност, најголемиот панел досега виден на iPhone. Интересно е што покрај големиот екран, целосните димензии на Xs Max се речиси исти како оние на iPhone 8 Plus или iPhone 7 Plus. Станува збор за 6.5 инчен OLED панел со истиот, висок 19.5:9 сооднос како кај iPhone X. Резолуцијата е подобрена од 1125 x 2436 на 2688 x 1242 пиксели.

Од друга страна, iPhone Xs, истотака познат како директниот следбеник на iPhone X, доаѓа со 5.8 инчен OLED панел и исти димензии, но подновен со нова боја и подобрени внатрешни перформанси.

Во внатрешноста на двата уреди, се наоѓа новиот Apple A12 Bionic - првиот 7nm чип во светот и според Apple, "најпаметниот и најмоќниот чип досега виден во смартфон". Придружен е од 4GB RAM и 64/256/512 GB меморија.

Во однос на камерите, иако станува збор за истото 12 мегапикселно дуо на задната страна и селфи камерата од 7 мегапиксели, Apple ги има подновено со неколку нови функции. Smart HDR е една од нив. Функцијата прави неколку фотографии со различни вредности на експозиција кои потоа се складираат заедно за да се создаде една слика со многу подобар динамички опсег отколку што би можела камерата сама по себе да произведе. Покрај тоа, уредот доаѓа со нов и подобрен Portrait Mode, како и подобри слики и видеа при ниска светлина. 

Како што рековме, сите заинтересирани може да ги најдат iPhone Xs и Xs Max во Ledikom.mk од 22 септември. Во моментот телефонот е достапен за оние со преднарачки, додека од понеделник е достапен за сите. Побрзајте, количините се ограничени!

Се јави Тошо од Австралија: Еве што би им порачал на политичарите пред референдумот

Во интервју за Точка.ком.мк, Васко Тодоров, познат по легендарниот лик од К-15, Тошо, открива што му фали од Македоија и каков му е животот во Австралија.

- Најмногу ми недостасуваат природните убавини, од кои што би ги извоил, Охрид, кањонот на Радика, плоштадот во Скопје, Козјак, крстот во Аеродром, Пелистер, Галичица, крстот на Водно, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. Од се што набројав дел се природни, дел се натприродни убавини!

Гиро, хамбургер, пица и лазањи, а од пијалок, џин тоник и водка џус...Шала на страна ништо не ми фали, затоа што овде има се што има во Макеоднија: и македонски продавници и кафани со македонска храна, а посебно македонски пијалоци, барем тие мене што ме интересираат, а тоа е логично, затоа што мислам дека во последните години бројот на Македонците овде ништо чудно да е поголем од бројот на Македонците во Македонија! 

Предреферендумски како социолог, што би им порачал на политичарите? 

Васко Тодоров: Па, би им порачал по една пијачка, за јадење нема да имам пари, многу се накотија. 

Целото интервју прочитјте го на Точка.ком.мк.

За кого ќе гласаат земјоделците?

Со досегашните епизоди, сезона 4 ветува дека ќе биде најдобрата до сега на „Фчерашни новости“. Во пародичните вести оваа недела последни ќе дознаете:

- Фчерашни истражува: Како живее едно кумановско семејство 

- Дознаваме: За кого ќе гласаат земјоделците 

- Ексклузивно: Се враќаат Алфа и Буби 

- Кој заѕвони на вратата на домот на семејството Лазовски? 

Гледајте „Фчерашни новости“ во недела од 19:30 на Канал 5.

Популарно