Исповед на Милена: Се мажам за грд и досаден маж!

Милена одлучила да се омажи за човек кого го смета за грд. Вели дека никогаш не би го погледнала на улица, затоа што не е нејзин тип. Иако се срами да го претстави во јавност, се мажи за него затоа што и обрнува многу внимание.

“Се мажам за човек, кого претходно не би го ни погледнала на улица. Не е воопшто убав, висок е како јас на високи потпетици, не е нешто посебно интересен, но ме гледа како како Бог. Го имам сето негово внимание и знам дека се би направил за мене. Се одлучив да бидам во врска со него од погрешни причини, но како е, така е! Тој знае дека девојка која изгледа како јас нема никогаш повторно да има, му одговара што се зборува дека ја има најдобрата девојка во друштво а јас… Јас поминав доволно, и мангупи и фраери и се е тоа убаво но овој е за брак.Нема да ме изневерува, затоа што освен мене имал една девојка за која јас сум авион X3,. Тој е добар човек, добро финансиски обезбеден( неговите имаат своја фирма).

Нема да лажам дека го засакав како момче/маж, го сакам како личност која е добра кон мене, а научив да го истрпам, да ја проголтам својата гордост, да лажам дека ми е прекрасно со него и сето тоа поради фактот дека сакам СИГУРНОСТ во текот на својот живот. Едноставно не сакам да се мажам за овие многу посакауваните затоа што знам дека премногу бракови пропадна, мажот нашол помлада, а жените од 35-40 години остануваат сами”.

ФОТО: Тијана Дапчевиќ како манекенка пред белградската публика

Нема таков кој не ја знае и не се сеќава на песната „Моден ритам“ во чиј спот режиран од Дејан Милиќевиќ, Тијана Дапчевиќ има улога на манекенка на модна писта.

Оттогаш помина многу време, а сега таа повторно беше „too sexy“, но не за своја песна, туку на ревијата на српската модна дизанерка Ивана Николиќ Станковиќ.

Медиумите досега неколкупати и поласкаа на Тијана дека ако не би била музичар или актерка, таа би била одлична и како манекенка или модел.

Иако многупати досега за своите фотосесии позираше како модел, овој ангажман по долго време ја врати на модната писта.

Не се сомневаме дека се покажала одлично пред белградската модна публика, а на својот Инстаграм Тијана се пофали со неколку фотографии од вечерта каде беше музичко-манекенска ѕвезда.

Шабан Шаулиќ „на фамилијата и остави се решено“

Неодамна  Шабан ја замолил сопругата Гоца да се јави на семејниот адвокат. Пејачот му објаснил на адвокатот дека не се чувствува најдобро и дека сака да остави тестамент. Сопругата на почетокот сметала дека тој претерува и дека имало многу време за таква работа. Но Шабан бил упорен“, вели извор за српските медиуми.

Тестаментот бил напишан во домот на пејачот во присуство на неговата сопруга. Вилата ја оставил на сопругата, куќата во Крчедин ја оставил на внуците, додека трите стана во Белград ги распоредил на трите деца. Изворот објаснува дека вилата на Дедиње и куќата во Крчедин не можеле да бидат продадени, додека со становите семејството може да прави што сака. Шабан ѝ дал целосна дозвола на Гоца да управува со неговата заштеда

Кој од Српската Влада се сомнева во причините за смрта на Шабан?

Српскиот Минстерот за надворешни работи  Ивица Дачиќ за медиумите изјави дека сите детали за смртта на легендарниот српски пејач Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа во Германија треба дополнително да се испитаат.

Српскиот министер Дачиќ кој бил одличен пријател со кралот на народната музика Шабан Шаулиќ многу тешко ја поднел смртта на  пејачот.

Дачиќ кој од синот на Шабан Шаулиќ  бил замолен да помогне  околу префрлувањето на мртвото тело во Србија  изјавил дека  популарниот пејач  од удрениот автомобил излегол сам и дека сите детали за смртта мора да се испитаат.

„Шабан од автомобилот излегол сам, но му било толку лошо што лекарите морале да направан некаква интервенција и да го одведат во болница. Му било лошо, но бил свесен. Тој излегол без траги од повреда. Се жалел на проблеми со грлото, градите и дека нешто го гуши. Лекарите повикале хеликоптер и му дале средство за успивање , потоа тој веќе не се разбудил. Во болницата направиле реанимација, го отвориле и востановиле дека дошло до компликации со аортата. Обвинителот сега бара обдукција за да се открие од што починал Шабан, изјавил српскиот министер Ивица Дачиќ.

Популарно