Пејачот се бори за живот, но не може ни да сонува дека надвор го чека ваква казна

Пејачот Дарко Лазиќ на кој после тешка сообраќајна несреќа му беше извадена слезината и направена му е операција на белите дробови, за вградување на колк се чека, не е ни свесен дека надвор го чека законска пресуда. Без оглед што се здоби со тешки повреди, пејачот си го загрози животот себеси со непочитување на законите, поради што ќе одговара.

-Кобната ноќ кога излета од патот, Лазиќ возел со непрописна брзина од 150 килоемтри на час поради што ќе добие 4 казнени поени и ќе мора да плати казна од 10 до 20.000 денари. За да биде уште полошо возел без возачка дозвола, што му носи уште 14 казнени поени. Меѓутоа, тоа не е се. Го чека и парична казна од 100 до 120.000 динари или 15 до 60 дена затвор. Дарко нема можност за договор со признавање на вина, бидејќи веќе има повеќе од 2 прекршочни пријави - објаснуваат од полицијата.

Дарко последните 5 години возел без возачка дозвола, бидејќи му била одземена. Тоа исто така е казниво во сообраќајот. Дарко во неколку наврати возел и нерегистрирано возило и без адекватна дозвола. Неговото полициско досие доволно зборува за несовесниот возач кој на крајот си го загрозил животот не постапуѕвајќи според прописите.

ЛУДИЛО: Дарко Лазиќ славел за наследникот

Дарко Лазиќ во понеделникот рано утрината стана татко на момчето Алексеј, па поради доаѓањето на новиот член на семејството, како што доликува, цел ден славел.

Популарниот пејач во родната куќа во Брестач го собрал семејството, пријателите и колегите со кои се забавувал до зори. 

Дарко не го спуштал микрофонот од раце, но за секоја песна на колегите им давал од 50 до 200 евра и се чини дека музичарите ги накитил со 10.000 евра. Пеел песни од Шабан Шаулиќ, Синан Сакиќ, Љуба Аличиќ, Ивана Куколја, Тозовац, Мирослав Илиќ. И покрај тоа што пеел, тој за секоја песна ги честел пејачите и свирачите, пишува Курир.рс

Меѓу првите дошле неговата кума Андреана Чекиќ, Љуба Аличиќ, Среќко Кречар. Сите пееле и се веселеле.

ВИДЕО: Прво интервју на Анастасија Ражњатовиќ за македонски медиум

Анастасија првпат даде интервју за македонски медиум, односно за „Екслузив“ каде што проговори за својата кариера и за својот приватен живот.

Анастасија откри дека веќе не живее со нејзината мајка, но дека на телефон се слушаат 24/7.

Помалата Ражнатовиќ се труди да го крие својот приватен живот и од медиумите да го сокрие своето момче.

„Па, јас навистина се трудам, со сета моја сила тој дел од животот да остане приватен. Мојот партнер не сака да се експонира медиумски и јас тоа го почитувам. Јас се трудам тој дел од животот да остане приватен, но нема што да правиме кога ќе не фотографираат папараците, сепак сум јавна личност“ вели Анастасија за „Ексклузив“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/АНАСТАСИЈАРАЖНАТОВИЌ

На  прашањето со која особина партнерот ја освоил, пејачката одговори:

„Најважно ми е да е некој чесен и искрен и да има почит“ вели ќерката на Цеца.

Таа најави дека подготвуа нов албум заедно со Дарко Димитров и откри каква е соработката со него.

„Дарко ми прати неколку мелодии, но се уште сме на почеток. Се надевам дека бргу ќе завршиме бидејќи тој е многу талентиран и многу бргу работи, професионален е“ вели Анастасија за „Ексклузив“.

Целото интервју можете да го погледнете во продолжение.

Сања Барби: „Сакам помлади мажи, имаат повеќе кондиција во кревет“

Згодната Фолкерка Сања Цинцева или попозната во јавноста како Сања Барби деновиве позираше пред камерата на „Бекстејџ“ .

Пејачката во интервјуто откри детали поврзани со нејзиниот приватен живот, но и кариера, па така гледачите дознаа дека Сања веќе нема да снима турбо фолк, сака помлади мажи затоа што смета дека се поискусни во кревет, добивала голем број на непристојни понуди. Погледнете: 

Популарно