Пејачот се бори за живот, но не може ни да сонува дека надвор го чека ваква казна

Пејачот Дарко Лазиќ на кој после тешка сообраќајна несреќа му беше извадена слезината и направена му е операција на белите дробови, за вградување на колк се чека, не е ни свесен дека надвор го чека законска пресуда. Без оглед што се здоби со тешки повреди, пејачот си го загрози животот себеси со непочитување на законите, поради што ќе одговара.

-Кобната ноќ кога излета од патот, Лазиќ возел со непрописна брзина од 150 килоемтри на час поради што ќе добие 4 казнени поени и ќе мора да плати казна од 10 до 20.000 денари. За да биде уште полошо возел без возачка дозвола, што му носи уште 14 казнени поени. Меѓутоа, тоа не е се. Го чека и парична казна од 100 до 120.000 динари или 15 до 60 дена затвор. Дарко нема можност за договор со признавање на вина, бидејќи веќе има повеќе од 2 прекршочни пријави - објаснуваат од полицијата.

Дарко последните 5 години возел без возачка дозвола, бидејќи му била одземена. Тоа исто така е казниво во сообраќајот. Дарко во неколку наврати возел и нерегистрирано возило и без адекватна дозвола. Неговото полициско досие доволно зборува за несовесниот возач кој на крајот си го загрозил животот не постапуѕвајќи според прописите.

ФОТО: Карлеуша гушна момче на сцена и ги покажа градите пред сите!

Јелена Карлеуша по фотографиите објавени во јавност и пораките со фудбалерот Огњен Врањеш се повлече во Кина, а потоа се врати во Србија за да може вчера да снима епизода од „Ѕвездите на Гранд“.

Таа на снимањето пристигна последна и беше многу нерасположена. А, дефинитивно причина за тоа е целата „прашина“, која се крена по нејзините експлицитни фотографии.

За тоа време , нејзиниот менаџер ги туркаше новинарите и фотографиите, за да им забрани да фотографиите.

А, внатре Јелена повторно покажа повеќе од што сака, како што пишуваат балканските медиуми.

ВИДЕО: ЈК се „мази“ ГОЛА во када!

Јелена Карлеуша само што се смири од порно скандалот кој го стресе нејзиното семејство, се појави ново видео, пренесува српскиот Курир.

Карлеуша на видеото гола во када со пена порачува „Те сакам" со мил глас.

Инаку, таа видеата рече дека се монтажа и дека сето ова го смета за голем удар врз семејството.

Вчера за прв пат се појави на снимањето на Гранд видно нерасположена со наочари на себе, постојано гледајќи во мобилен.

Ултиматум од Душко до Карлеуша - нема веќе лабаво

Душко Тошиќ сопругот на Јелена Карлеуша наводно и поставил ултиматум ако сака да остане во брак со него.

Како што пренесуваат српските медиуми, тој на пејачката и предложил да се пресели со нивните две ќерки, Ника и Атина во Кина, каде тој игра. 

Со оглед на тоа дека порно аферата и скандалот го стресе семејството, Тошиќ сака семејството да биде поблиску до него.

- Душко е уверен дека тоа е единствениот и вистински начин да опстане бракот. Предложи да купат вила и да бидат таму додека тој игра, вели извор за српски Информер.

Популарно